CELE I ETAPY TERAPII DDA

blog został przeniesiony

ten wpis znajdziesz tutaj http://ddainspiracje.pl/?p=765

5 Komentarzy

Filed under artykuły

5 responses to “CELE I ETAPY TERAPII DDA

 1. aniadda

  Dziękuje za to co napisałaś.
  Ja mieszkam z synem,mężem oraz moją matką.
  Mam wrażenie że jestem ograniczana przez matkę. Nie wiem jakbym się starała to wydaje mi się że i tak z tego nie wyjdę…bo mieszkam z matką która stwierdziła że terapie, psychologowie itp. są bez sensu..
  Nie wiem co mam robić żeby po prostu się „odizolować” matki…Mam 28 lat a czuje się jakbym miała 15….Chciała bym to wszystko uporządkować jakoś ale wydaje mi się ży przy matce nic nie osiągnę…

  Pozdrawiam.

 2. aczenko

  Matka ma swoje życie do przeżycia, a Ty swoje.
  Nie jest ważne co matka myśli na temat psychoterapii – ważne co Ty myślisz na temat pomocy dla siebie i ważne co z tym myśleniem zrobisz.
  powodzenia

 3. ladynemeyeth

  Dla mnie celem terapii jest odzyskanie czy też wypracowanie wysokiej samooceny, abym nie tylko mogła osiągać cele i marzenia i dokonywać wyborów najlepszych dla mnie, ale będąc już w tej wymarzonej rzeczywistości, dobrze się w niej czuć. Czuć, że na nią w pełni zasłużyłam i że właśnie do niej pasuję. Że nie jest to jakiś łut szczęścia, ale efekt mojego działania. Chciałabym być na tyle dojrzała, aby wychować dzieci w atmosferze miłości, szacunku, dobroci i szczęścia. Chciałabym przyłożyć się do tego, aby moje małżeństwo trwało właśnie w takiej atmosferze i aby kwitło. Mam cele edukacyjne i zawodowe. Chciałabym stać się profesjonalistką w swojej dziedzinie, być szanowanym i cenionym pracownikiem, robić swoje i być z siebie zadowolona, a przy tym bardzo dobrze zarabiać i czuć, że na w pełni zasłużyłam, że robię kawał naprawdę bardzo dobrej roboty! Chciałabym mieć wysoka samoocenę, żeby dokonywać wyborów wygodnych i dobrych dla mnie, żeby tworzyć szczęśliwe i dobre życie, w którym będę osobą zadowoloną. I rzeczywiście w miarę, jak przepracowuję emocje, im bardziej jestem pogodzona z moim dzieciństwem, im więcej sobie uświadamiam na mój temat i odkrywam, że wiele z cech, które mi przypisywali rodzice, to były brednie i kłamstwa, im bardziej się uwalniam od tego programowania, tym bardziej siebie poznaję, szanuję i odzyskuję przestrzeń do odkrycia, kim naprawdę jestem. Już tak bez rodzinnych uprzedzeń, które były bzdurą.
  Moja samoocena rośnie, ja sama kształtuję swoja osobowość, nie sugerując się opiniami moich rodziców i … jest naprawdę lepiej! Coraz bardziej siebie lubię w tym środowisku, gdzie mogę siebie wyrażać bezpiecznie i gdzie moje istnienie i wyrażanie siebie nie jest ograniczane wybuchami złości, wściekłości czy wyżywaniem się sfrustrowanego alkoholika na wszystkich, którzy przejawiają oznaki szczęścia i życia i którzy chcą to życie odkrywać pomimo wszystko! Liczę na to, że przejście terapii i własna praca z emocjami pomoże mi się uwolnić od zbędnego bagażu negatywnego myślenia na swój temat. Ż e tendencja, którą opisałam utrzyma się. Tego się spodziewam po terapii – że pomoże mi odkryć moje ograniczenia i je przezwyciężyć, zmienić postrzeganie siebie na pozytywne, a przez to i moją koncepcję na każdą dziedzinę życia.

 4. Mummy

  ladynemeyeth, bardzo ładnie to wszystko „ubrałaś w słowa”, jestem pod wrażeniem (ogromnym :)) języka, jakim się posługujesz. Jesteś bardzo inteligentną i elokwentną osobą, oceniając Twoje słownictwo wnioskuję też, że jesteś bardzo oczytana. Powodzenia, pozdrawiam.

 5. Natalia

  Witam wszystkich,
  jestem DDA i od niedawna uczęszczam na terapię. Wszystko o czym napisala autorka, pojawia się podczas spotkań terapeutycznych. Zauważam zmianę jakości prowadzonego przeze mnie dotąd życia.Podobnie jak moja poprzedniczka, mając 30 lat- czułam się jak 15latka, nie mająca zgody własnej matki na zmianę życia, bo przecież ” nic się nie dzieje, coś tam sobie ubzdurałaś o DDA…”.
  Od niedawna wiem, że można żyć inaczej- lepiej. Stawiać granice, dotrzymywać słowa i wiedzieć co jest normalne, bez zgadywania. I co najważniejsze- odnajdywać drogę do swojego serca.
  Pozdrawiam gorąco, zachęcając do podjęcia wyzwania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s