równowaga

„Dobre, zdrowe związki zasadzają się na zachowaniu równowagi pomiędzy czasem spędzanym samemu i czasem spędzanym z innymi, pomiędzy zależnością i niezależnością, pomiędzy braniem i dawaniem, pomiędzy mówieniem „tak” i mówieniem „nie”.

Nie oznacza to wcale, że wszystko należy uważnie podzielić równo po połowie. Nie sposób wliczyć dokładnie ile czasu spędza się razem z innymi, ile razy kto i komu wyrządził jakąś przysługę czy wreszcie w jakim stopniu bywamy zależni lub niezależni. Jednakże brak równowagi rodzi w tych sferach działalności dyskomfort, a to już jest sygnałem, że należy ją na nowo przywrócić.”

Równowagę osiąga się poprzez łagodne i rozumne ustalenie tego wszystkiego, co jest korzystne z dla obydwu stron. Chodzi o to, by brać bez poczucia winy i mówić „tak”gdy dokładnie się wie, że nie chce się powiedzieć „nie”… więcej w : Veronica Ray. Jak być wolnym w związkach ? – medytacje nad współuzależnieniem. ( bardzo polecam)

1 komentarz

Filed under książki dla DDA, Uczucia DDA

One response to “równowaga

  1. maska

    Nasza „przyjaźń” polegała właśnie na wyliczaniu – kto ile razy zadzwonił, kto pierwszy raz napisał maila, kto odpowiadał, jak głębokie były listy, na ile stron… Mordęga… Raniłyśmy się nawzajem. Przeżywamy potężny kryzys i próbujemy jakoś uratować naszą relację. Trudno jest walczyć i jeszcze raz podjąć ryzyko, ale warto. Wydaje się, że nam obu zależy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s